• 1400/08/15 - 11:57
  • تعداد بازدید خبر : 2275
  • زمان مطالعه: 1 دقیقه
رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران

موجودی کنونی کشور برای واکسیناسیون دو دز افراد واجد شرایط کافی است

رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران با اشاره به واردات ۱۴۶ میلیون دز واکسن کرونا به ایران، گفت: موجودی کنونی کشور برای واکسیناسیون دو دز افراد واجد شرایط کافی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و به نقل از وبدا، مهندس سید حسین صفوی - رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران با بیان اینکه برای تامین واکسن های مورد نیاز کشور به طور همزمان از طریق تولیدات داخل و واردات اقدام شده که تاکنون ۱۴۶ میلیون دز واکسن کرونا وارد کشور شده است، عنوان کرد: همچنین حدود ۱۲ میلیون دز هم از طریق شرکت های داخلی تامین شده است.

وی ادامه داد: باتوجه به اعلام نیاز معاونت محترم وزارت بهداشت، براساس قراردادهای حاضر با شرکت‌های تولید کننده و تامین واکسن از طریق وارداتی که انجام شده است عملا موجودی ما برای واکسیناسیون دو دز افراد واجد شرایط کافی است.

 مهندس صفوی تصریح کرد: برای اینکه درخصوص واردات و تامین نیاز کشور تصمیم گیری شود، جلساتی در  سطح وزارت بهداشت تشکیل می شود. سیاست های وزارت بهداشت طی این ماه و ماه آینده برای تزریق دزهای یادآور و همچنین تکرار واکسن درصورتی که نیاز باشد، مشخص خواهد شد و پس از آن درصورتی که میزان تولیدات داخل کشور کافی نباشد از طریق واردات هم تامین واکسن انجام و تصمیم نهایی اخذ می شود.

 

  • گروه خبری : اخبار اختصاصی,رویداد
  • کد خبر : 78954

تعداد نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

آخرین بروز رسانی : 1400/08/15 11:57