• 1400/08/13 - 15:40
  • تعداد بازدید خبر : 1513
  • زمان مطالعه: 1 دقیقه
وزیر بهداشت مطرح کرد:

۸۰ درصد جمعیت هدف یک دز و ۵۴ درصد دو دز واکسن کرونا تزریق کرده اند

وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به بیش از ۹۰ میلیون دز رسیده است. ۸۰ درصد از جمعیت هدف، یک دز و ۵۴ درصد نیز دو دز واکسن کرونا را تزریق کرده اند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به نقل از وبدا؛ دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از بیمارستان ولایت دامغان، اظهار داشت: وضعیت کرونا از نظر ابتلا، بستری در بخش مراقبت های ویژه و فوت بیماران در کشور در چند هفته اخیر، تغییر محسوس و قابل توجهی نداشته اما لازم است که پروتکل ها همچنان از سوی مردم، رعایت شود. 

 
وی افزود: برخی از کشورهای همسایه از جمله ترکیه و برخی از کشورهای دنیا مانند آمریکا و روسیه، وضعیت مناسبی از نظر کرونا ندارند و میزان مرگ و میر بیماران در این کشورها بالا است و رعایت پروتکل ها، فاصله گذاری و استفاده از ماسک در کنار واکسیناسیون می تواند نقش مهمی در کنترل کرونا داشته باشد و مردم فکر نکنند با تزریق واکسن، کار تمام شده است.
 
وزیر بهداشت یادآور شد: با سرعت مناسب واکسیناسیون در کشور امیدواریم شاهد مرگ و میر بالا مانند موج پنجم نباشیم. هنوز آثاری از موج ششم بیماری را نمی بینیم و میزان بستری و مرگ و میر بیماران در هفته های گذشته، ثابت مانده است اما تمام نیروها در حالت آماده باش قرار دارند و از نظر دارو و کشیک نیروها نیز وضعیت مناسبی داریم و امیدواریم دیگر شاهد تکرار موج پنجم نباشیم.
 
دکتر عین اللهی تصریح کرد: قبل از سفر به دامغان، مصوب کردیم که ۹۶ تخت به ظرفیت بیمارستان ولایت اضافه شود و با توجه به جمعیت دامغان با اضافه شدن تخت های جدید بیمارستانی، دامغان وضعیت مطلوبی از نظر درمانی پیدا خواهد کرد./ص
  • گروه خبری : اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 78930

تعداد نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

آخرین بروز رسانی : 27 شهریور 1400